Բնապահպանական խնդիրների լուսաբանմամբ հետաքրքրվող լրագրողները կարող են դիմել Օվկիանոսագիտության Ռոդ-Այլենդ դպրոցի ԱՄՆ համալսարանի կողմից հատկացվող մեկշաբաթյա կրթաթոշակներ ստանալու համար:
Ծրագիրը կտևի 2012թ-ի հունիսի 3-8-ը: Այս ընթացքում մասնակիցներին կներկայացվեն կլիմայի փոփոխության, ջրի աղտոտվածության և ափամերձ վայրերում արգելված ձկնորսության տեղական, տարածաշրջանային և գլոբալ հետևանքները: Ծրագրում ընդգրկված կլինեն նաև պրակտիկ և լաբորատոր աշխատանքներ, ինչպես նաև հեղինակավոր բնապահպանների դասախոսություններ:
Ծրագիրը հովանավորում է Ծովային և շրջակա միջավայրի լուսաբանման Մեթքալֆ ինստիտուտը: Կրթաթոշակը նախատեսված է ուսման, կացարանի, սննդի և ճանապարհորդական որոշ ծախսեր հոգալու համար:

Early to mid-career journalists from across the globe who are interested in environmental reporting can apply for a weeklong science immersion fellowship at the U.S. University of Rhode Island’s school of Oceanography.
The fellowship, which will run from June 3 - 8, 2012, will introduce fellows to the local, regional, and global implications of climate change, water pollution, and overfishing on coastal environments. Field and lab work as well as lectures by prominent environmental researchers will be included.
The Metcalf Institute for Marine and Environmental Reporting is sponsoring the fellowship. Fellows will be granted expenses for tuition, room and board and some travel funds.